F.A.Q.

Profil - Kullanıcı Hesabı (Webpasaj) (1)

Siparişlerinizin ve hesap ayarlarınızın verilerini kaydetmek için kayıt ve yetkilendirme gerekiyor. Kayıt olduktan sonra hesabınıza herhangi bir cihazdan giriş yapabilir ve ayrıca hesabın kontrol paneline tam erişim sağlayabilirsiniz.
Parolanızı unuttuysanız, o zaman (Parolayı geri yükle) formunu kullanın. E-posta adresinizi girin ve parolayı geri yükle'yi tıklayın, bundan sonra parola kurtarma sayfasına bir bağlantı ile belirttiğiniz e-posta adresine bir mesaj gönderilecek, Bağlantıyı izleyin ve hesabınız için yeni bir şifre girin, ardından Geri Yükle düğmesini tıklayın. Sorun bu değilse, İletişim
Webpasaj, Sadece Türkiye içi ürünlerinizi satın alabileceğiniz, aynı zamanda ürünlerinizi satabileceğiniz bir pazar (çevrimiçi mağaza) ürünleridir. (Kontrol Paneli) sayesinde hesap ayarlarınızı değiştirebilir, siparişlerinizi takip edebilir ve kendi ürünlerinizi oluşturabilirsiniz. - Webpasaj mağazasında saklayın ve hesabınızdaki diğer içerikleri vb. yönetin
Profil verilerinizin doğru doldurulması, işlemlerinizi ılımlı bir şekilde yapmanızı sağlar. Örneğin, bir ürün eklemek veya bir ürün sipariş etmek, bir siparişi iptal etmek, vb.

Bir kullanıcının bir silme isteği göndermesi durumunda, moderatör hesabınızı silmek üzere uygulamayı gönderirken hesabınızın durumunu tam olarak kontrol etme hakkına sahiptir

Bir hesap silme isteği göndermek için, Hesap Ayarları bölümüne gidin ve Hesap silme isteği bölümünde, forma şifrenizi girin ve silme isteği gönder düğmesini tıklayın

Profili sildikten sonra, onunla ilişkili tüm bilgilerin de silineceğini ve hesabın geri yüklenmesinin mümkün olmayacağını lütfen unutmayın.

Aynı verilerle yeniden yetkilendirme yeni, boş bir profil yaratacaktır.

Sağ üst köşede, avatarı tıklayın ve daha sonra Çıkış ı tıklayın.

Satın Alma ve Alışveriş (2)

Ürünleriniz için - Webpasaj adresinde ödeme ( Kapıda Ödeme ) kullanabilirsiniz. Paypal ödeme sistemini de kullanabilir veya cari hesabınızın cüzdanından mallar için ödeme yapabilirsiniz. Not: PAYPAL ( Pasif )

Ürünler için ödeme yapmak için, satın almak istediğiniz ürünün açıklamasını içeren sayfayı açın ve Şimdi satın alın seçeneğini tıklayın. Ödeme sayfasında, ödemek istediğiniz malları işaretleyin, ödeme yöntemini seçin. kenar çubuğunu tıklayın ve Ödeme emri düğmesini tıklayın

Sipariş vermek için teslimat adresinizi vermeniz gerektiğini lütfen unutmayın. Tam teslimat adresini (posta kodu ve daire numarası dahil), kişisel verileri, telefon numarasını ve e-posta adresinizi girin.

Hala beklemedeyse, Webpasaj Mağaza'ya verdiğiniz bir siparişi iptal edebilirsiniz.

 1. Webpasaj sipariş geçmişinizi açın - Siparişlerim
 2. Sipariş listenizi arayın ve iptal etmek istediğinizi bulun.
 3. Beklemede olduğundan emin olmak için sipariş durumunu kontrol edin.
 4. Sipariş Ayrıntılarını Seç.
 5. Siparişi iptal et düğmesini görmüyorsanız, bu, siparişinizin gönderim için hazırlandığı veya gönderildiği ve iptal edilemeyeceği anlamına gelir

Her ürün için tahmini teslimat süresi sipariş detaylarında belirtilmiştir ve satıcının çalıştığı nakliye şirketine bağlıdır.

Ortalama olarak, siparişler 7 ila 20 iş günü arasındadır. Bazen siparişler gecikebilir, bu genellikle tatillerde ve tatil günlerinde, yani lojistik şirketlerinin yoğun günlerinde gerçekleşir, bu durumda teslimat süresi 90 güne çıkabilir

Teslim süresinin siparişin gönderildiği andan itibaren hesaplandığını lütfen unutmayın.

Mallar ulaşmamışsa (hizmetimizdeki maksimum teslimat süresi 90 gündür), bir müşteri destek merkezi ile iletişime geçmenizi öneririz

 1. Webpasaj sipariş geçmişinizi açın - Siparişlerim
 2. Sipariş listenizi arayın ve takip etmek istediğinizi bulun.
 3. Sipariş Ayrıntılarını Seç.
 4. Gönderim kimliğini bulun (Takip numarası)
 5. Ve postaları izlemek için çevrimiçi hizmetleri kullanın. Örneğin: UPS, MNG, ARAS, YURTİ, SÜRATKARGO
Posta kurallarına göre, bir parselin tanımlanması ve teslimi için, parsel üzerindeki adın, alıcı tarafından sunulan belgedeki adla çakışması gerekir. Yanlış ad girerseniz, parsel alınamaz.
Siparişin iptali sonrası para birkaç gün içinde iade edilir. Bazen işlem daha uzun sürebilir, maksimum iade süresi 30 güne kadar. Kredilendirme hızı, siparişinizi verirken kullandığınız bankaya bağlıdır.

Siparişin iptali sonrası para birkaç gün içinde iade edilir. Bazen işlem daha uzun sürebilir, maksimum iade süresi 30 güne kadar. Kredilendirme hızı, siparişinizi verirken kullandığınız bankaya bağlıdır.

Neden bu kadar uzun?

Kart ödemelerinin anlık olmasına alışkınız, ancak bu her zaman geçerli değildir. Kredi kartı kullanarak bir mağazadan mal satın aldığınızda, banka hesabınızdaki satın alma miktarını derhal engeller ve SMS bildirimi gönderir borçlanma konusunda, aslında, para birkaç saat hatta gün içinde satıcıya aktarılır.

Bu nedenle, istemciye para iadesi işlemi de biraz zaman alıyor.

Bazen satıcılar yanılıyor ve yanlış renk veya farklı boyutta veya tamamen farklı bir mal kategorisi gönderiyorlar. Bu siparişiniz olursa Webpasaj destek merkezine başvurun! Başvurunuzu inceleyip satıcı ile iletişime geçeceğiz.
Eğer arızalı ürünler (yırtılmış, kırılmış) vb aldıysanız veya açıklamaya uygun değilse, Webpasaj destek merkeziyle iletişime geçin! Başvurunuzu inceleyeceğiz ve satıcı ile iletisim sağlayacağız
Fiyat, ürünün seçilen özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Örn. Renk, Boyut ...

Siparişin bileşimi ödeme yapıldıktan sonra değiştirilemez, ancak siparişinizi vermeden önce yapılabilir

 1. Sepet sayfanıza gidin: (Ödeme ürünleri)
 2. Siparişini değiştirmek istediğiniz ürünü sepette bulun
 3. Adını tıklayarak ürün açıklaması sayfasına gidin
 4. Ardından sipariş etmek istediğiniz seçenekleri seçin.

Derecelendirmeler ve İncelemeler (3)

Yorum yazma yalnızca ödeme yapıldıktan sonra görünür

 1. Ürün sayfasını aç
 2. Aşağıya doğru kaydırın (Ürün İncelemeleri)
 3. Açlır menüy tıklayın ve "İnceleme Bırakın"
 4. Siparişi oyla, yorum yaz ve fotoğraf yükle, sonra Gönder i tıkla.
Bir ürün ile ilgili yorumu sadece sipariş eden verebilir.

Neler Satamazsın? Hangi Kategorilere Yer Yok! (4)

Satmak istediğin sana ait değilse;

Satmayı düşündüğün her şey yasal olarak sana ait olmalıdır. Çalıntı ürünlere karı sıfır hoşgörülü olmaya çalışyoruz. Fakat, başkasınn fikri mülkiyet haklarnı ihlal etmek de yasal olarak bir çeşit hırsızlığa girer. Bu, hak sahibinin izni olmaksızın satılmak istenen sahte ürünler ve replikalara da izin vermediğimiz anlamına gelir. istenildiğinde Devlet Güçlerine yardımcı olmak amacı ile kişisel bilgilerinizi paylaşma hakkını kullanırız.

Yasaklı ürünler şunları da içerir:

 • Sahte ürünler
 • Ticari marka sahibinin izni olmaksızın satlan replikalar
 • Borsa senedi veya diğer tahviller,
 • Çalıntı ürünler
 • Hacking araçları

Yasaklı davranışlar:

 • Hakaret içeren, karalayıcı, dolandırıcılık amaçlı ya da başka şekilde yasaları ihlal eden ilan ya da mesajlar.
 • Tanıtım veya gizlilik hakkını ihlal eden ilan ya da mesajlar.
 • Herhangi bir donanım, yazılım veya ekipmana zarar verme amaçlı virüs, solucan, Truva atı, casus yazlım veya bilgisayar kodu, dosya ya da program göndermek (tüm virüsler).
 • Webpasaj'ı dolandırıcılık için ya da kanunsuz herhangi bir amaçla kullanmak.
 • Kullanıcılarımız hakkında bilgi toplamak ya da bilgi toplamak amacyla kullanıcılarmızı harici internet siteleri veya uygulamalara yönlendirmek. Webpasaj'ın ya da server ve ağlarmızın çalımasına müdahale etmek ya da kesintiye uğratmak. Herhangi bir kişinin webpasaj'ı kullanmasını kısıtlamak veya engellemek.
 • Halka açık bir arama motoru olmakszın, herhangi bir robot, site arama uygulaması ya da diğer manuel veya otomatik cihazları kullanarak, indeksleme, "data mine" ya da herhangi bir başka yöntemle içeriğimizi toplamak.
 • Olası bir alıcya ya da ilan sahibine cinsiyetiyle, ırkıyla, diniyle ya da cinsel yönelimiyle veya medeni haliyle ilgili sorular sormak.

Yasaklı Ürünlerle ilgili;

Yasaklı ürünlere ait talimatlarmızı okumak ve bu kurallara uymalısın; ancak daha da önemlisi, sağduyulu olmalısın. Arkadaşına satmak istemeyecein bir ürün, webpasaj için de uygun değildir.

Bu liste, izin verilmeyen ürünlerin çoğunu kapsar; ama webpasaj topluluğuna zararlı olduğunu düündüğümüz her ürünü yayından kaldırabiliriz.


Yetişkin İçeriği
 

Bazı şeyleri hayal gücüne bırakmak en iyisi. webpasaj'da, cinsel içerik, yetişkin oyuncakları veya açıkça çıplaklık içeren ürünlere izin verilmez.


Yasaklı ürünler unları içerir:

 • Pornografi
 • Yetişkin OyuncaklarıUyuturucu ve Alkol
 

Webpasaj.com'da, bulunduun yerin kanunlarına göre yasal olsa bile, uyuşturucu ya da alkollü içecekler satlamaz. Yalnızca, tütün ürünleri ile ilişkili pipo, nargile ve benzeri aksesuarlar alp satabilirsin.


Yasaklı ürünler şunlar içerir:

 • Alkollü içecekler
 • Tütün
 • E-sigaralar ve e-likit sıvıları
 • Uyuturucu ve yasadışı ilaçlar
 • Reçeteli ilaçlar veya medikal cihazlar
 • Reçetesiz satılan ilaçlar ve takviyelerHayvanlar
 

Köpek fotoğraflarını webpasaj yerine diğer sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsin. Hayvanları seviyoruz ama o canlıların satışına izin vermiyoruz.


Yasaklı ilanlar şunları içerir:

 • Canlı hayvanlar (mercanlar dahil)
 • Doldurulmuş hayvanlar
 • Fosiller
 • Nesli tükenmekte olan veya koruma altındaki türlerin deri ve kemikleriYiyecek
 

Yemeklerin ne kadar lezzetli olursa olsun, her türlü yiyecek ve gda maddesinin satış yasaktır.


Yasaklı ürünler şunları içerir:

 • Bozulabilir gıda maddeleri içeren parti setleri
 • Ev yapım reçeller
 • Bebek gıdaları ve mamalarıHizmetler
 

Şu anda yasal, finansal veya tıbbi hizmetlere izin vermiyoruz. Buna ek olarak, başka biri için yasa dışı bir şey yapmayı teklif etmek yasaktır - örneğin birinin telefonunun kilidini açmak. Yasaklı hizmetlerin bir listesini aağıda bulabilirsin.


Yasaklı hizmetler şunları içerir:

 • Finans Hizmetleri (vergi beyannamesi ve hazrlaması, sigorta, borçlar, ve kredi puanlaması)
 • Yasal Hizmetler (borç tahsilatı, vasiyet hazırlama, yasal danışmanlık)
 • Tıbbi Hizmetler (Kayropraktik Bakım, Botox gibi kozmetik hizmetler)
 • Eskort hizmetleri, çöp çatanlık
 • Masaj hizmetleri
 • Yasa dış hizmetler (telefon ve diğer donanım kilidi açma) ya da yasa dıı eylem içeren etkinlikler
 • Alkol veya uyuşturucu ile ilgili hizmetler
 • Ateşli silah veya baka silahlar içeren hizmetler
 • Ortaklık veya piramit planları
 • Gerçekçi olmayan veya aırı sözler veren hizmetler ("Ayda 30 kilo verin!", "Kanser tedavisi!" VB.) gibi.

 

Silahlar ve Diğer Tehlikeli Ürünler
 

Güvenliğin her zaman Webpasaj.com'un öncelikli konusudur. Bu nedenle, ateşli silahlar, havai fişekler, ya da yaygın olarak geri çağrılmış tüm tehlikeli ürünleri yasaklıyoruz.


Yasaklı ürünler unları içerir:

 • Tüm ateşli silahlar, silah parçaları ve cephane
 • Havalı tüfekler, kuru sık tabancalar da dahil olmak üzere tüm diğer silahlar
 • Elektro Şok tabancas
 • Hırsızlık Araçları
 • Havaifişekler
 • Böcek ilaçları, biber gaz tabancası, biber gazı spreyi ve diğer tehlikeli kimyasal veya kontrole tabi maddeler veya

 

Yukarıda belirtilen yasaklı satışların site içerisinde rastlanır ise gözümüzden kaçmış ilan olabileceği ve kaldırılması silinmesi adına delete@webpasaj.com mail adresimize e-mail göndermenizin ardından ilan yayndan kaldırılır. Kural ihlali davranış sergileyen Satıc Alıcı üyelikleri silme/silmeme hakkını saklı tutar bilgi verilmemeksizin veya e-mail gönderilerek gerekli durum uygulanır.

Otomobil kategorisi

Emlak kategorisi

İş arama, işçi bulma kategorisi

Bununla birlikte yasaklı ürün / ürünler kategorileri